مطب: یکشنبه و سه شنبه 16:00 تا 19:00

آدرس: تقاطع مطهری و میرزای شیرازی، ساختمان پزشکان 111، طبقه 4، واحد 10

09123366511
× If you don’t speak "Farsi" contact Dr. Vaghardoost directly by sending a message on Whatsapp or Telegram: +989123366511

بهترین سن جراحی بینی

سن مناسب جراحی بینی

بهترین سن جراحی زیبایی بینی زمانی است که غضروف های بینی بیمار به رشد نهایی رسیده باشند. سن مناسب جراحی بینی برای خانم معمولا 16 سال و برای آقایان این عدد معمولا 17 تا 18 سال می باشد و اگر پیش از این سن انجام شود ممکن است باعث اختلال در رشد صورت بیمار شود چراکه برخی از این غضروف ها کنترل کننده رشد صورت بیمار می باشد و تغییر دادن آن ها پیش از اینکه به نهایت رشد خود رسیده باشند ممکن است موجب آسیب رساندن به رشد صورت بیمار شود. بیماران هرگز نباید پیش از این سنین عمل بینی خود را انجام دهند و اگر اصرار بر جراحی پیش از این سن داشته باشند ممکن است صورت نافرمی داشته باشند که المان های آن با هم تناسب نداشته باشد به این دلیل که غضروف های بینی که علاوه بر رشد خود بینی وظیفه رشد اطراف آن را نیز دارد اگر رشد متوقف شود موجب ایجاد عدم تناسب با پیشانی و قیمت پایینی صورت شود که در این مدت مشغول رشد بوده اند.
حداکثر سن برای جراحی بینی نیز سن بالای شصت می باشد و آن هم به این دلیل که پس از این سن ترمیم ناحیه جراحی با تاخیر بیشتر از سنین کمتر انجام می شود. البته برای افراد بالای این سن نیز می توان عمل زیبایی بینی را انجام داد ولی علاوه بر مشکل ذکر شده به دلیلی پیر شدن پوست و افتادگی بافت های صورت بیمار موجب بدشکل شدن بینی صورت بیمار می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی بینی روی این لینک کلیک کنید: جراحی بینی