مطب: یکشنبه و سه شنبه 16:00 تا 19:00

آدرس: تقاطع مطهری و میرزای شیرازی، ساختمان پزشکان 111، طبقه 4، واحد 10

09123366511
× If you don’t speak "Farsi" contact Dr. Vaghardoost directly by sending a message on Whatsapp or Telegram: +989123366511

لیپوساکشن سینه (کوچک کردن سینه)

کوچک کردن سینه با لیپوساکشن سینه :

تجمع بیش از حد چربی در سینه بانوان علاوه بر مشکلات جسمی باعث بروز مشکلات روحی و ایجاد نارضایتی در آنها می شود. سینه های بزرگ و افتاده می تواند باعث درد در ناحیه کمر، گردن و.... شود. برای کوچک کردن سینه می توان از جراحی سینه مثل ماموپلاستی و یا از روش غیر جراحی لیپوساکشن سینه استفاده کرد.

لیپوساکشن سینه روشی است که در آن با استفاده از میله ای به نام کانولا که بسیار کوچک است چربی های اضافی سینه برداشته می شود. این روش علاوه بر کوچک کردن سایز سینه و بهبود شکل آن، تا حدودی افتادگی سینه ها را نیز رفع می کند. البته باید گفت که از لیپوساکشن سینه صرفاً برای کاهش حجم سینه استفاده می شود و کسانی که می خواهند تنها افتادگی سینه خود را رفع کنند باید از عمل لیفت سینه استفاده کنند.

باید بدانید که عمل کوچک کردن سینه با استفاده از لیپوساکشن مختص به بانوان نخواهد بود بلکه بزرگ شدن سینه در مردان نیز عارضه ایی است که رخ می دهد و می توان برای رفع آن از لیپوساکشن سینه استفاده کرد.

 

لیپوساکشن سینه

لیپوساکشن سینه برای چه کسانی مناسب است؟

در ابتدا پزشک بررسی می کند که چه مقدار از سینه بیمار را بافت غددی و چه مقدار را بافت چربی تشکیل داده است اما به طور کلی افرادی که چربی زیادی در سینه خود دارند برای لیپوساکشن سینه مناسب هستند. همچنین بانوان بالای 40 سال و یا خانم هایی که دچار یائسگی شده اند بدلیل اینکه مقدار چربی سینه ها از میزان بافت غددی بیشتر می شود برای این عمل مناسب تر هستند زیرا در جوانان میزان بافت غددی در سینه بیشتر است و این نفوذ کانولا لیپوساکشن را دشوار می‌ کند.

 

کوچک کردن سینه

طریقه انجام لیپوساکشن سینه :

لیپوساکشن سینه روش بسیار ساده ای است و تحت بی‌ حسی موضعی انجام شده و عوارض بسیار کمی دارد. در این روش ابتدا برش های بسیار کوچکی ( حدود 5 میلی متر) روی پوست ایجاد می شود سپس کانولا وارد سینه شده و محل مورد نظر توسط محلولی پر شده و بیحس می شود. کانولا دور از بافت غده‌ ای که در زير سينه قرار گرفته است، حركت داده می شود زیرا نباید هیچگونه آسیبی به بافت غده سینه برسد. بعد از آن، یک پروب کوچک در داخل سینه جایگذاری می‌ شود و چربی ذوب‌ شده به آرامی توسط کانولا به بیرون کشیده می‌ شود. در این روش جای زخمی باقی نخواهد ماند.

پس از لیپوساکشن ، پوست سینه بلافاصله به میزان چند درجه جمع می‌ شود و سپس به تدریج با گذشت ۳ تا ۶ ماه، پوست سینه به میزان بیشتری منقبض و جمع می‌ شود و باعث بالا رفتن نوک سینه و سفت و جمع شدن پوست سینه می شود. بعد از عمل، برای جلوگيری از ایجاد كبودی محل فشار داده و محكم بسته می شود. بهتر است پس از 24 ساعت بعد از عمل از سینه‌ بند قبلی خود استفاده شود و حداقل تا چهار هفته پس از درمان از سینه‌ بند کوچک‌ تر استفاده نشود زیرا فشار بیش‌ از حد تنها روند بهبودی را به تأخیر می اندازد.

پس از گذشت 7 روز از عمل بیمار می تواند به فعالیت های روزمره خود بازگردد و بعد از گذشت 6 هفته نتایج درمان خود را به طور کامل مشاهده نماید.

 

لیپوساکشن سینه

مزایای کوچک کردن سینه با استفاده از لیپوساکشن :

 • بهبودی سریع
 • استفاده از بی‌ حسی موضعی
 • دارای حداقل عوارض جانبی
 • رفع افتادگی سینه‌ ها به طور طبیعی
 • واضح‌ تر شدن نتایج ماموگرافی سینه
 • کاهش هزینه‌ ها در مقایسه با روش‌ های سنتی
 • باقی نگذاشتن جای زخم بدلیل ایجاد برش‌ های کوچک
 • عدم تأثیر بر توانایی شیردهی، زیرا بافت غده‌ ای سینه حذف نشده است.
 • احتمال از دست دادن حس سینه بسیار کمتر از روش‌ های دیگر است.
 • استفاده از یک مایع ضد باکتری تا احتمال بروز عفونت کاهش یابد.
 • گزینه عالی برای بیمارانی که به دلیل مشکلات پزشکی مانند دیابت، فشارخون بالا، ضعف عضلانی، اسکلروز چندگانه، یا آسم توان تحمل یک روش جراحی تهاجمی‌ تر را ندارند.
 • عروق خونی دست نخورده باقی می‌ مانند طوری که هیچ خونریزی رخ نمی‌ دهد یا اگر رخ دهد بسیار کم است، احتمال ایجاد مشکل در روند بهبودی کاهش می‌ یابد و همچنین میزان کبودی محل درمان کمتر می‌ شود.

کوچک کردن سینه

 

لینک های مرتبط :
بزرگ کردن سینه | تزریق چربی به سینه | هزینه عمل پروتز سینه | پروتز سینه

زمان انتشار: چهارشنبه 14 آذر 1397 (6 ماه قبل)
تعداد بازدید: ۱۴۴