مطب: یکشنبه و سه شنبه 16:00 تا 19:00

آدرس: تقاطع مطهری و میرزای شیرازی، ساختمان پزشکان 111، طبقه 4، واحد 10

09123366511
× If you don’t speak "Farsi" contact Dr. Vaghardoost directly by sending a message on Whatsapp or Telegram: +989123366511

سوهان کشیدن یا رسپینگ در عمل جراحی بینی

برای بسیاری از بیماران ممکن است این سؤال پیش بیاید که سوهان کشیدن در عمل جراحی بینی چیست و آیا سوهان کشیدن خطری در جراحی دارد یا خیر و چگونه انجام می‌شود. در این مقاله پاسخ این سؤالات داده شده است.

 

سوهان کشیدن یا رسپینگ در عمل جراحی بینی

 

سوهان کشیدن یا رسپینگ روشی استاندارد است که از این روش در برداشتن مختصر و خفیف قوز بینی استفاده می‌شود. همچنین در برداشتن قوز باقیمانده از جراحی بینی نیز کاربرد دارد.

در ایران و به طور کلی در خاور میانه تعداد بیمارانی که اقدام به برداشتن قوز بینی می‌کنند از سایر نقاط دنیا بیشتر است. برای مردان برداشتن قوز ممکن است حساس باشد و برداشتن زیاد قوز در آن‌ها جنبه منفی داشته باشد. در این موارد جراح بینی با محافظه کاری اقدام به برداشتن قوز بینی می‌کند.

سوهان وسیله‌ای است که جراح بینی برای برداشتن مختصر قوز بینی از آن استفاده می‌کند. جنس این وسیله از فولاد ضد زنگ است و دارای دندانه‌های ظریفی است. در جراحی زیبایی بینی، جراح بعد از برداشتن پوست، اقدام به کشیدن سوهان روی استخوان بینی می‌کند و سپس محل مورد نظر را با سرم می‌شوید. برداشتن مختصر قوز استخوانی به کمک سوهان باعث کنترل بیشتر می‌شود. برای پوشاندن نامنظمی در جراحی زیبایی بینی نیز در برخی از موارد از گرافت‌های ظریف پوشاننده استفاده می‌کنند. سوهان می‌تواند از جنس تنگستن هم باشد که از فولاد محکم‌تر است.

سوهان کشیدن می‌تواند هم به صورت باز و هم به با استفاده از روش بسته توسط جراح انجام شود. روش بسته بیشتر در جراحی بینی ثانویه کاربرد دارد. در این جراحی که در صورت باقی ماندن قوز کم باید حتما 6 ماه بعد از عمل اول انجام شود، به دلیل اینکه بافت زیر جلدی بینی در اثر عمل اولیه حساس و ملتهب شده است جراح برای جلوگیری از آسیب به بافت زیرجلدی از روش بسته استفاده می‌کند.

زمان انتشار: دوشنبه 16 اسفند 1395 (2 سال قبل)
تعداد بازدید: ۱۱۰۲