مطب: یکشنبه و سه شنبه 16:00 تا 19:00

آدرس: تقاطع مطهری و میرزای شیرازی، ساختمان پزشکان 111، طبقه 4، واحد 10

09123366511
× If you don’t speak "Farsi" contact Dr. Vaghardoost directly by sending a message on Whatsapp or Telegram: +989123366511

جراحی بینی باز و بسته و تفاوت آن‌ها

جراحی زیبایی بینی یک نوع عمل جراحی بینی است که در رابطه با اندازه، شکل، و ویژگی‌های بینی است. این عمل می‌تواند برای هر دو دلیل زیبایی یا پزشکی انجام شود. هر چند برخی از بیماران برای هر دو هدف عمل جراحی بینی انجام می‌دهند. جراحی زیبایی بینی برای تغییر ظاهری بینی همراه با حفظ یا بهبود عملکرد بینی طراحی شده است. بینی‌هایی که بیش از حد کوچک یا بزرگ، خیلی تنگ و یا پهن هستند و یا بینی‌هایی که بیش از اندازه تیز و یا گرد، خیلی کج هستند را می‌توان با عمل جراحی بینی بهبود بخشید. همچنین جراحی زیبایی بینی می‌تواند مشکلاتی از قبیل تنفس، دهانه سینوس، و خروپف را بهبود ببخشد.

 

جراحی بینی باز و بسته و تفاوت آن‌ها

 

برای تشخیص اینکه آیا عمل جراحی زیبایی بینی برای شما مناسب است لازم است تا با یک جراح باتجربه مشورت کنید. در این جلسه مشاوره شما می‌توانید نگرانی های خاص خود را را با پزشک در میان گذاشته و به عنوان یک نامزد برای جراحی زیبایی بینی مورد بررسی قرار بگیرید. 2 نوع عمل جراحی بینی وجود دارد. جراحی بینی باز و بسته که جراح تصمیم می‌گیرد که کدام روش را برای جراحی انتخاب کند. در ادامه هر کدام از این روش‌ها را توضیح داده و تفاوت جراحی بینی باز و بسته را خواهیم گفت.

 

عمل جراحی بینی بسته

در طی یک فرایند جراحی زیبایی بینی بسته همه برش‌های بینی در داخل سوراخ‌های بینی ایجاد خواهد شد. زخم‌ها و برش‌ها در این نوع از جراحی زیبایی بینی قابل مشاهده نیستند زیرا زخم‌ها و برش‌ها در داخل بینی و بین غضروف‌ها ایجاد می‌شوند. هنگامی که برش داده شود جراح پلاستیک پوست بینی را بلند می‌کند و به غضروف و استخوان زیر پوست دسترسی پیدا خواهد کرد و تغییرات لازم را روی آنها انجام می‌دهد. فرقی که این روش با روش جراحی زیبایی بینی باز دارد این است که دید نوک بینی نسبت به روش باز کمتر بوده و در مواردی که به دستکاری زیاد نوک بینی احتیاج باشد معمولا جراح روش باز را انتخاب می‌کند. همچنین در جراحی بینی ترمیمی و تومورهای بینی و جراحی بینی‌های بسیار گوشتی و بینی‌های شدیداً کج و پیچ خورده معمولاً از جرحی زیبایی بینی باز استفاده می‌شود. برای بینی‌های استخوانی و بینی‌هایی که کمتر نیازمند دستکاری هستند جراحی بینی به روش جراحی بسته نجام می‌شود.

 

عمل جراحی بینی باز

در جراحی زیبایی بینی باز یا خارجی، جراح پلاستیک یک برش بسیار کوچک در قسمت زیرین بینی بین سوراخ‌های بینی ایجاد می‌کند. این برش اضافه، دسترسی بیشتری را به نوک بینی به خوبی قسمت پایینی و میانی سوم بینی فراهم می‌کند. با اینکه در روش باز برش جراحی خارجی است اما بر روی قسمتی از بینی است که به سختی دیده می‌شود.

زمان انتشار: دوشنبه 18 بهمن 1395 (2 سال قبل)
تعداد بازدید: ۵۵۲