مطب: یکشنبه و سه شنبه 16:00 تا 19:00

آدرس: تقاطع مطهری و میرزای شیرازی، ساختمان پزشکان 111، طبقه 4، واحد 10

09123366511
× If you don’t speak "Farsi" contact Dr. Vaghardoost directly by sending a message on Whatsapp or Telegram: +989123366511

بزرگ کردن سینه با عمل جراحی

بزرگ کردن سینه با عمل جراحی :

یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی در زنان، جراحی بزرگ کردن سینه است. این عمل جهت بهبود شکل، اندازه و اصلاح فرم سینه بخصوص در خانم هایی که سینه های کوچکی دارند انجام می شود.
بزرگ کردن سینه به دو روش پروتز سینه و تزریق چربی قابل انجام است اما شناخته شده ترین روش برای افزایش اندازه سینه ها پروتز است. جراحی بزرگ کردن سینه یکی از زیر مجموعه های
جراحی سینه است که به آن ماموپلاستی افزایشی نیز می گویند.

 

بزرگ کردن سینه

انواع روش های بزرگ کردن سینه :

همانطور که گفته شد دو روش جراحی (پروتز سینه - تزریق چربی) برای بزرگ کردن سینه ها وجود دارد :

بزرگ کردن سینه با استفاده از پروتز سینه :

در ابتدا باید بدانید که پروتز یا ایمپلنت ها انواع مختلفی دارند که با توجه به مزایا و معایبی که هر کدام دارند شما می توانید نوع پروتز مصرفی خود، در عمل جراحی بزرگ کردن سینه را انتخاب کنید. همچنین شکل پروتزها متفاوت است که می تواند گرد بوده یا حالت اشکی داشته باشند. در نوع اشکی، ناحیه فوقانی باریکتر و طبیعی تر است و ناحیه تحتانی بیشتر پر می شود. عیب این مدل از پروتزها این است که اگر کمی در جای خود بچرخند حالت قرینه خود را از دست می دهند و نیاز به اصلاح خواهند داشت اما پروتزهای گرد در تمام جهات یکسان هستند و استفاده از آنها راحت تر خواهد بود.

 

پروتز سینه

انواع ایمپلنت ها عبارتند از :

ایمپلنت سینه سالین :

پروتزهای سالین سینه با کمک آب نمک استریل سینه را برجسته و بزرگ می‌ کنند. اگر پوشش پروتز شکافته شود، ماده‌ی سالین می افتد و سالین جذب می شود و به تدریج از بدن بیرون می رود. این پروتزها ابتدا جاگذاری شده و سپس با آب نمک پر می‌شوند به همین جهت شکاف مورد نیاز برای آنها کوچکتر بوده و کمتر به چشم می‌آید. این ایمپلنت فرمی یکسان و ثابت ایجاد می کند و برای بزرگ کردن سینه در زنان 18 سال به بالا مورد تأیید سازمان غذا و دارو است. خطر این پروتزها از نظر حساسیت برای بیمار کمتر است زیرا حتی در صورت بازشدن جدار آنها، مایعی که به بیرون نشت می کند سرم نمکی است که کاملاً با بدن سازگار است و بلافاصله جذب می شود.

جراحی بزرگ کردن سینه

ایمپلنت سینه سیلیکونی :

یکی از بهترین پروتزهایی که می توان در جراحی بزرگ کردن سینه استفاده کرد ایمپلنت سینه سیلیکونی است که در آن پروتز مورد نظر حاوی ژل سیلیکونی است. این ژل به خاطر نرم بودن می‌ تواند در فرد احساسی شبیه به بافت پستان طبیعی ایجاد کند. اگر پوشش پروتز سوراخ شود، ممکن است ژل در پوشش باقی بماند یا ممکن است به کیسه ایمپلنت سینه نفوذ کند. معمولاً ایمپلنت‌های حاوی ژل سیلیکون افت نمی‌ کنند. در صورت انتخاب پروتز سیلیکونی نیاز به ویزیت‌ های منظم دارید تا از کارکرد صحیح ایمپلنت اطمینان حاصل شود. پزشک می‌تواند با سونوگرافی یا MRI وضعیت ایمپلنت‌ های سینه را ارزیابی کند. این نوع از پروتز برای زنان 22 سال به بالا مورد تأیید سازمان غذا و دارو است. هیچ ارتباطی بین ایمپلنت ژل سیلیکونی سینه و بیماری‌های بافت همبند، سرطان پستان یا مشکلات باروری پیدا نشده است.

 

پروتز سینه

پروتز های چسبی :

پروتزهای چسبی پروتزهای ثابتی هستند به طوری که حتی وقتی پوسته ایمپلنت پاره می شود، فرم خود را حفظ می کنند. دوام ژل سیلیکون درون این ایمپلنت ضخیم تر از ژل ایمپلنت سیلیکونی است. این ایمپلنت ها همچنین نسبت به نوع قدیمی سخت تر هستند و کمتر دچار پارگی می شوند.

این ایمپلنت‌ها به صورت مخروطی رو به بالا هستند و به همین دلیل در صورت جا به جایی و چرخش منجر به ظاهر غیر متعارف در سینه خواهند شد. برای قرار دادن پروتز چسبی نیاز به یک برش اضافی دیگر در پوست است.

 

پروتز سینه

پروتز سینه گرد :

کاشت سینه گرد یک فرم با ثبات از ایمپلنت‌ هاست که شکل یکسان آن در تمام نقاط منجر به ایجاد یک ویژگی عالی در آن شده است به طوری که حتی اگر بچرخند مشکلی در ظاهر سینه پیش نمی آید. این پروتزها، سینه را پر حجم تر نشان می دهند.

ایمپلنت صاف سینه :

ایمپلنت صاف سینه بسیار نرم هستند و به صورت جیبی در سینه کار گذاشته می شود. این ایمپلنت ها می تواند با بسته ایمپلنت سینه حرکت کنند. مشکل ایمپلنت صاف این است که ممکن است ناهمواری قابل لمس و یا قابل مشاهده ای را ایجاد کند.

ایمپلنت‌ بافت سینه :

ایمپلنت‌های بافت سینه بافت جوشگاه را برای چسبیدن به ایمپلنت توسعه میدهند و با احتمال کمتری دچار حرکت و چرخش در پستان و بافت اطراف آن خواهند شد. یکی از مزیت‌ های این ایمپلنت‌ بر انواع دیگر ایمپلنت‌ها، خطر کمتر در ایجاد بافت اضافه در محل برش است.

مراحل پروتز سینه :

در ابتدا جراح یک جلسه مشاوره گذاشته و در مورد موضوعاتی مثل انتظاراتی که از نتایج عمل دارید مانند اندازه و فرم و همچنین نوع پروتزی که ترجیح می‌ دهید استفاده شود، صحبت خواهد کرد.
سپس بیمار برای عمل آماده شده و بنا بر تشخیص متخصص بیهوشی از بی حسی وریدی و بیهوشی عمومی استفاده می شود تا بیمار در حین عمل دردی را احساس نکند.
در مرحله بعد جراح برش کوچکی در ناحیه زیر پستان یا دور هاله و زیر بغل می دهد تا پس از عمل جای این برش ها مشهود نباشد. البته نوع ایمپلنت و پروتزی که بیمار انتخاب می کند بر میزان برش تأثیر می گذارد.

پس از برش، پروتز درون سینه قرار داده می شود که این می تواند بسته به نوع پروتز انتخابی در زیر ماهیچه سینه و یا در پشت بافت سینه (بالای ماهیچه سینه) و یا در طول عضله‌ سینه جای داده شود. نحوه جایگذاری پروتز با توجه به آناتومی بدن بیمار و صلاحدید جراح انجام می شود.
نکته حائز اهمیت در اینجا این است که پروتزهایی که در زیر عضله‌‌ سینه قرار داده می شوند کمتر در شیردهی دخالت می‌ کنند.

در مرحله آخر برش های ایجاد شده را با استفاده از بخیه های لایه ای در بافت سینه و چسب جراحی بسته می شوند. با گذشت زمان جای این بخیه ها به مرور کمرنگ تر شده و محو می شوند. این عمل بسته به همراه بودن یا نبودن با اعمال جراحی هم‌ زمان دیگر مثل بالا کشیدن سینه معمولاً بین یک الی دو ساعت زمان می برد.

بزرگ کردن سینه از طریق تزریق چربی :

یکی دیگر از روش های بزرگ کردن سینه، روش تزریق چربی در سینه است که در آن از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از بخش‌ هایی از بدن مانند ران، شکم و باسن و... استفاده می‌شود سپس چربی گرفته شده پس از پالایش به تنهایی یا پس از ترکیب با پلاکت غلیظ شده به سینه تزریق می شود.این عمل با بیهوشی و در اتاق عمل انجام می شود. چربی می تواند بین 6 ماه تا چند سال در محل تزریق باقی بماند. درصدی از چربی تزریق شده در طی زمان جذب بدن می شود و اکثراً نیاز به تزریق مجدد است. با استفاده از این روش می توان سینه ها را بین یک تا دو سایز بزرگتر کرد.

اگر چه بزرگ کردن سینه با روش انتقال چربی به اندازه پروتز سینه طرفدار ندارد اما این روش برای خانم‌ هایی که می‌خواهند سینه‌ شان بعد از عمل ظاهری طبیعی داشته باشد گزینه مناسبی است؛ به علاوه تزریق چربی به سینه خطرات احتمالی پروتزها مانند پاره شدن، نشت کردن و جابجا شدن پروتز را نیز ندارد.

اما یکی از محدودیت های این روش این است که عموماً افرادی که تمایل به بزرگ کردن سینه دارند، خود لاغر اندام هستند که به همین دلیل خیلی از خانم‌ها شرایط استفاده از روش انتقال چربی را ندارند. زیرا برای بزرگتر کردن سینه به این روش نیاز به مقدار زیادی چربی است که عموماً از ران‌ها، اطراف لگن و شکم برداشته می‌ شود.

تزریق چربی به سینه با خطرات جراحی مخصوص به خود همراه است که شامل ایجاد کیست پستانی، عفونت، نکروز (مرگ) سلول‌های چربی و حتی پخش چربی انتقالی در گردش خون و بدن خواهد بود.

تزریق چربی به سینه

چه کسانی کاندید مناسب برای جراحی بزرگ کردن سینه هستند؟

افرادی که تصمیم به بزرگ کردن سینه از طریق جراحی دارند باید شرایط زیر را دارا باشند :

 • دارای سینه های بسیار کوچک باشند.
 • از سلامت فیزیکی کامل برخوردار باشند.
 • از عمل انتظارات منطقی داشته باشند.
 • سینه ها باید رشد کافی داشته باشند.
 • سینه های نامتقارن دارند.
 • بافت سینه بصورت دو طرفه و یا یکطرفه رشد کافی نداشته.
 • سینه هایی که به دلیل زایمان، لاغر شدن و یا افزایش سن، فرم و حجم خود را از دست داده و شل وافتاده شده اند.
 • افرادی که به علت سرطان یکی یا هر دو سینه آنها برداشته شده است.

بزرگ کردن سینه

خطرات جراحی بزرگ کردن سینه :

 • خطرات بیهوشی
 • خونریزی و عفونت
 • تغییرات در نوک پستان
 • زخم پوست سینه
 • تشکیل کیست
 • قرارگیری نادرست ایمپلنت
 • نشت یا پارگی ایمپلنت
 • تشکیل بافت اضافه در اطراف ایمپلنت
 • تجمع مایع و خون در زیر پوست
 • عکس العمل‌های آلرژیتیک
 • ناهموار شدن سطح سینه
 • موج‌ دار شدن سینه
 • نامتقارن شدن سینه
 • تحلیل رفتن چربی
 • مشاهده خطوطی شبیه جای زخم در عکس‌ های ماموگرافی
 • پروتز سینه برای تمام طول عمر ضمانت ندارد و ممکن است مجبور شوید یکی یا هر دو ایمپلنت را عوض کنید.
 • حاملگی و کاهش وزن بر ظاهر سینه پروتز شده می تواند اثر گذارد.

لینک های مرتبط :
کوچک کردن سینه

زمان انتشار: چهارشنبه 09 آبان 1397 (11 ماه قبل)
تعداد بازدید: ۳۸۳