مطب: یکشنبه و سه شنبه 16:00 تا 19:00

آدرس: تقاطع مطهری و میرزای شیرازی، ساختمان پزشکان 111، طبقه 4، واحد 10

09123366511
× If you don’t speak "Farsi" contact Dr. Vaghardoost directly by sending a message on Whatsapp or Telegram: +989123366511

بازسازی سینه بعد از جراحی انکوپلاستی

انکوپلاستی چیست؟

کلمه انکوپلاستیک متشکل از دو کلمه انکو (به معنی سرطان) و پلاستیک (به معنی ترمیم و زیبایی) است. انکوپلاستی برگرفته از تکنیک هایی است که علاوه بر درمان سرطان پستان و تأمین سلامت بیمار تلاش می کند تا نقصی در زیبایی بیمار ایجاد نشود. این دستاورد علمی جدید موجب شده که با انجام آن علاوه بر برداشتن بافت سینه نقایص زیبایی به حداقل برسد.

 

انکوپلاستی

جراحی انکوپلاستی سینه در چه مواردی ایده آل است؟

  • سینه کوچک باشد
  • توده ی سرطانی بزرگ باشد
  • توده در قسمت داخلی و یا در قسمت تحتانی سینه قرار داشته باشد.

در صورت وجود موارد بالا جراح انکوپلاستی ممکن است از فلاپ های موضعی برای پرنمودن فضای خالی ناشی از برداشت سرطان استفاده کند یا اینکه از ابتدا جراحی سرطان را در قالب جراحی ماموپلاستی یا ماستوپکسی انجام دهد.

از اصول ضروری ای که باید در جراحی انکوپلاستیک حتما رعایت شود تصویربرداری کامل قبل از اقدام به جراحی جهت اطمینان از وسعت ناحیه سرطانی و انتخاب نوع جراحی براساس آن و اطمینان از عدم وجود ناحیه ی سرطانی در بافت باقی مانده ی پستان است.

چه کسانی برای بازسازی سینه مناسب هستند؟

بانوانی که به دلیل ابتلا به سرطان سینه، لامپکتومی و پرتو درمانی انجام داده اند و نیز افرادی که به صورت مادرزادی دارای بدفرمی در شکل سینه هستند و یا سینه شان از رشد کافی برخوردار نبوده است کاندیدای اصلی کاشت و بازسازی سینه هستند.

 

بازسازی سینه

روش های بازسازی سینه :

پروتز سینه که امروزه به دلیل مقاومت و سازگاری بالا از جنس سیلیکون است به راحتی می تواند با قرارگیری در سینه و ایجاد برآمدگی سینه به بازسازی فرم سینه بپردازد.

جراحی پروتز سینه روشی مطمئن و کارآمد برای بانوانی است که به دلایل مختلف از جمله بارداری، شیردهی، کهولت سن، عمل برداشتن سینه و... دارای افتادگی و بد فرمی در شکل سینه شان هستند. عمل پروتز سینه به روش های مختلفی انجام پذیراست :

  1. تزریق چربی به سینه
  2. پروتز ژل سیلیکونی
  3. پروتز محلول نمک

در حال حاضر رایج ترین و بهترین گزینه برای انجام این کار استفاده از پروتز ژل سیلیکونی می باشند. این پروتزها تشکیل شده از ژل های چسبناکی هستند که باعث می شود سینه شکل ظاهری طبیعی تری داشته باشد و به دلیل طراحی کیسه های مقاوم تر و بهتر در این روش ریسک پارگی در آنها به شدت کاهش پیدا کرده است. این پروتزها به صورت آماده در بازار موجود است و با تشخیص پزشک جراح برای پر کردن حجم  و بزرگ کردن سینه به کار می رود.

 

بازسازی سینه

بهترین زمان بازسازی سینه :

در برخی از مواردی که شخص مبتلا به بیماری سرطان است جراح مجبور به برداشتن تمام حجم سینه است گاهی بلافاصله پس از عمل جراحی یا به صورت همزمان با آن بازسازی سینه انجام می گیرد اما اگر پس از عمل نیاز به انجام شیمی درمانی یا رادیوتراپی باشد بهتر است که عمل بازسازی تا 6 ماه بعد از انجام کلیه ی درمان ها به تعویق بیفتد. همچنین اگر خانمی پس از گذشت چندین سال به فکر عمل بازسازی بیفتد نیزاین کار قابل انجام است و گذشت زمان مشکلی برای بازسازی به وجود نخواهد آورد. در این صورت پروتز باید پشت عضله ی سینه قرار بگیرد زیرا اگر پروتز را بر روی عضله ی سینه قرار دهیم با توجه به اینکه بافت سینه ای وجود ندارد احتمال اینکه پروتز بیرون بزند و و عوارض ناشی از جراحی رخ بدهد وجود خواهد داشت اما زمانی که تنها هدف از انجام جراحی پروتز سینه رسیدن به اندامی متناسب باشد با توجه به فرم و حجم سینه و وضعیت فیزیکی اندام امکان جایگذاری پروتز در هر دو ناحیه وجود خواهد داشت. رایج ترین محل جایگذاری پروتز سینه در تمام جهان پشت عضله ی سینه است.

 

لینک های مرتبط :
کوچک کردن سینه | لیپوساکشن سینه | لیفت سینه نمونه کار بزرگ کردن سینه | نمونه کار پروتز سینه

زمان انتشار: شنبه 01 دي 1397 (5 ماه قبل)
تعداد بازدید: ۱۸۸