مطب: یکشنبه و سه شنبه 16:00 تا 19:00

آدرس: تقاطع مطهری و میرزای شیرازی، ساختمان پزشکان 111، طبقه 4، واحد 10

09123366511
× If you don’t speak "Farsi" contact Dr. Vaghardoost directly by sending a message on Whatsapp or Telegram: +989123366511

بارداری بعد از ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم :

ابدومینوپلاستی عملی است که در آن در قسمت پایین‌ شكم شكافی ايجاد شده و سپس لایه‌ چربی و پوست شكم بالا زده می شود، در ابدومینوپلاستی كامل اين تشريح تا زير دنده‌ ها انجام می گيرد، سپس ضمن ترمیم جدار شكم، پوست و چربی اضافه را به طرف پایین كشيده و حذف می شوند.

جراحی ابدومینوپلاستی یک عمل بسیار جدی است. باید گفت که این عمل برای کاهش اندازه است نه کاهش وزن؛ اگر چه بعد از عمل مختصری کاهش وزن صورت می گیرد که بستگی به حجم اولیه چربی‌ های ذخیره شده در زیر ناف دارد.
این عمل هم برای خانم ها و هم برای آقایان انجام پذیر است. اما سؤال و نگرانی بیشتر خانم ها از عمل ابدومینوپلاستی این است که آیا بارداری بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

بارداری بعد از ابدومینوپلاستی :

در جواب سؤال بالا باید گفت که بارداری بعد از ابدومینوپلاستی بلامانع است و خانم ها می توانند به راحتی بعد از عمل حامله شوند اما مواردی وجود دارد که نشان می دهد بهتر است بارداری بعد از ابدومینوپلاستی صورت نگیرد و اگر خانمی قصد باردار شدن دارد، این عمل را به بعد از بارداری خود موکول کند. دلایلی که بارداری بعد از ابدومینوپلاستی توصیه نمی شود عبارتند از :

- بیشتر خانم هایی که به جراحی ابدومینوپلاستی روی می آورند کسانی هستند که به دلیل حاملگی، شکمشان بزرگ شده و شکم حالت افتاده و شل پیدا کرده است و عضلات جدار شكم نیز قوام خود را تا حدی از دست می دهد. در عمل ابدومینوپلاستی عضلات راست شکم کنار یکدیگر فیکس می شود و علاوه بر کوچکتر شدن، شکم سفت شده و دیگر حالت افتاده نخواهد داشت ولی در طی حاملگی و در نتيجه رشد جنین اين عضلات مجدد از هم دور شده و شکم دوباره به وضعیت قبل از ابدومینوپلاستی بر می گردد.

- اگر فردی تمایل به بارداری بعد از ابدومینوپلاستی داشته باشد، می تواند این را با جراح خود مطرح کند. در این صورت می‌ توان بخشی از عمل را یعنی جمع کردن دیواره شکم را انجام نداد و در این صورت فرد دیگر مشکلی در بارداری مجدد نخواهد داشت، اگرچه باید این نکته اشاره کرد که حتی اگر جمع کردن دیواره شکم نیز انجام پذیرد، فرد می‌ تواند بدون هیچ مشکلی باردار شود اما باید 2 تا 3 سال بعد از عمل این کار را انجام دهد. اما همانطور که گفتیم احتمال بازگشت شکم به حالت قبل زیاد است.

- در ابدومینوپلاستی، پوست شکم کشیده شده و دیواره شکم به هم دوخته می شود، این موضوع می تواند رشد جنین را با اختلال مواجه کند. از این رو است که پزشکان توصیه می کنند بارداری بعد از ابدومینوپلاستی صورت نگیرد و خانم هایی که قصد بارداری مجدد دارند این عمل را حداقل به مدت 6 ماه بعد از بارداری موکول کنند.

 

نمونه کارهای جراحی ابدومینوپلاستی دکتر وقردوست در تهران

 

بارداری بعد از ابدومینوپلاستی عمل ابدومینوپلاستی جراحی ابدومینوپلاستی

لینک های مرتبط : 
لیپوساکشن شکم | لیپوساکشن سینه | جراحی زیبایی شکم |  لیپوساکشن | ساکشن صورت

زمان انتشار: دوشنبه 26 آذر 1397 (5 ماه قبل)
تعداد بازدید: ۱۱۸۵