مطب: یکشنبه و سه شنبه 16:00 تا 19:00

آدرس: تقاطع مطهری و میرزای شیرازی، ساختمان پزشکان 111، طبقه 4، واحد 10

09123366511
× If you don’t speak "Farsi" contact Dr. Vaghardoost directly by sending a message on Whatsapp or Telegram: +989123366511

آنالیز زیبایی شناختی بینی

آنالیز زیبایی شناختی بینی

 

بر اساس بررسی و آنالیز صورت افرادی که از نظر اکثریت زیبا بوده‌اند، استانداردها و معیارهایی حاصل شده است که جراحان زیبایی نیز از آن‌ها در جراحی‎های خود استفاده می‎کنند. اگر جراح استانداردهای زیبایی را عملی کند در اکثر موارد باعث رضایت فرد می‎شود. اما در مورد عمل زیبایی بینی چه موارد مد نظر است. به طور کلی بینی زیبا چه ویژگی‎هایی دارد. آنالیز زیبایی شناختی بینی بر چه مبنایی انجام می‎شود. در این مقاله شما را با آنالیز زیبایی شناختی بینی آشنا می‎سازیم.

صورت باید شامل سه یک سوم برابر باشد که به این ترتیب تقسیم شده باشد:

1- محل رویش مو تا ابروها

2- از ابروها تا پایین بینی

3- از پایین بینی تا زیر چانه

 

اگر صورت فرد با این یک سوم های مساوی منطبق نباشد، در زیبایی او اثرگذار است. بینی در یک سوم میانی صورت قرار دارد. از نمای نیم رخ  باید بینی از بالا در نقطه ای هم سطح پلک فوقانی در بالای شکاف پلکی به نام نازیون شروع شده در نقطه اتصال بینی ولب فوقانی به انتها برسد. بینی که از نیم رخ در این محدوده واقع است، ایده آل است.

با اطمینان می‎توان اظهار نظر کرد که بارزترین و اثرگذارترین  واحد زیبایی شناختی صورت، بینی است. برخی بینی را گرانیگاه یا مرکز ثقل صورت می‌نامند. بنابراین آنالیز زیبایی شناختی بینی باید در کنار سایر اجزای صورت به ویژه چانه، لب ها، ابروها و پیشانی انجام شود.

 

 ارتباط بین  بینی و صورت

 

ارتباط بین  بینی و صورت

یکی از اصلی‎ترین مبانی زیبایی شناسی  بینی و صورت ارتباط  زاویه‎های بین  بینی و صورت است. در اثر بی‎توجهی به  هر کدام از این اجزاء توسط جراح  زیبایی این احتمال ایجاد می‎شود که  نتیجه مطلوبی از عمل جراحی حاصل نشود.

 

برجستگی و قوس بینی

از دیگر نکات مهم  در آنالیز زیبایی شناختی بینی اندازه گیری برجستگی (منظور درازا بینی است) و انحنای یا قوس بینی است. در مورد انحنای (قوس) نوک بینی باید بدانید که این قوس کمانی از یک دایره به  مرکز کانال گوش خارجی است. با توجه به اهمیت اندازه گیری برجستگی (درازا) و انحنای (قوس) بینی در آنالیز زیبایی شناختی بینی، روش‎های گوناگونی برای تعیین زوایا توسط جراحان و دانشمندان مختلف بیان شده است. بعضی اوقات سنجس  برجستگی نوک بینی با توجه  به لب بالا انجام می ‏شود.

 

لب ها

یک سوم پایینی صورت، لب‎ها قرار دارند. لب بالا تا زیر بینی و لب پایین تا ناحیه چانه ادامه دارد. حتما این را در نظر بگیرید که ارتفاع لب بالایی به لب پایینی باید حدود یک به دو باشد.

 

چانه

چانه در یک سوم پایینی صورت قرار دارد. با استفاده از شیار میان  لب پایین و چانه (منتولبیال) و ناحیه زیر چانه  می‎توان آن را اندازه گیری کرد. در آنالیز زیبایی شناختی بینی و صورت، ، چانه یک فاکتور بسیار مهم است. پیش از انجام عمل راینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی بینی، یکی از ارزیابی‎های مهم و آنالیز زیبایی شناختی بینی بررسی تناسب چانه با برجستگی بینی  و نیز هماهنگی آن با صورت است.

زمان انتشار: جمعه 28 آبان 1395 (2 سال قبل)
تعداد بازدید: ۶۷۰